Jeśli nie użyjesz geolokalizacji to biuro ustawione będzie na: Warszawa

  • prawo pracy kancelaria prawa pracy adwokat prawo pracy

Adwokat Prawo Pracy, Kancelaria Prawo Pracy

Szukasz porady prawnej w sporze z pracodawcą, a może nie wiesz jak wypowiedzieć umowę o pracę pracownikowi? Jak napisać odwołanie do sądu pracy? Jak sprostować świadectwo pracy? Co to jest wypowiedzenie zmieniające warunki pracy i płacy?

adwokat prawo pracy
adwokat prawo pracy warszawa

prawnik prawo pracy

prawnik prawo pracy warszawa
prawo pracy adwokat warszawa

adwokat wrocław prawo pracy

kancelaria prawo pracy warszawa

kancelaria prawa pracy

ŻAKIEWICZ ADWOKACI | Kancelaria Prawa Karnego i Gospodarczego Sp. k. świadczy pomoc prawną we wszystkich aspektach związanych z zatrudnianiem pracowników: poczynając od etapu rekrutacji personelu aż po ustanie zatrudnienia. Dzięki doświadczeniu naszego zespołu podejmujemy się

Prawo Pracy. Eksperci Prawa Pracy w Kancelarii Adwokackiej ŻAKIEWICZ ADWOKACI

Nasze usługi kierujemy do pracodawców, pracowników, związków zawodowych, kadrowych i wszystkich osób związanych zawodowo z Human Resources.

W ramach usług bieżącej pomocy prawnej Kancelaria oferuje doradztwo w sprawach z zakresu prawa pracy, w tym w szczególności:

  • przygotowywanie dokumentacji pracowniczej, w tym umów o pracę i innych aktów kreujących stosunek pracy oraz dokumentów związanych z ustaniem zatrudnienia,
  • przygotowywanie indywidualnych kontraktów menedżerskich,
  • przygotowywanie umów o zakazie konkurencji w trakcie zatrudnienia i po jego ustaniu,
  • przygotowywanie dokumentów dotyczących odpowiedzialności materialnej pracowników,
  • opracowywanie pozostałych dokumentów wymaganych przez przepisy prawa pracy,
  • opracowywanie wewnątrzzakładowych aktów prawnych (regulaminy pracy, regulaminy wynagradzania, regulaminy zakładowych funduszy świadczeń socjalnych, układy zbiorowe pracy itd.),
  • przeprowadzanie audytów w zakresie prawidłowości prowadzenia dokumentacji pracowniczej, w tym przede wszystkim dotyczącej czasu pracy pracowników, zasad ich wynagradzania w kontekście równego traktowania,
  • analizę obowiązujących u pracodawców wewnętrznych aktów prawnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa pracy,
  • opracowywanie procedur antydyskryminacyjnych i antymobbingowych,
  • opracowywanie procedur zwolnień grupowych,
  • konsultacje i negocjacje z przedstawicielami pracowników (związkami zawodowymi, radami pracowniczymi, itp.),
  • sporządzanie opinii prawnych z zakresu prawa pracy,
  • reprezentację w toku kontroli przeprowadzanej przez Państwową Inspekcję Pracy i sporządzanie odpowiedzi na wystąpienia pokontrolne,
  • tworzenie najkorzystniejszych dla Klienta modeli w zakresie szeroko rozumianego prawa pracy, w szczególności w zakresie systemowych rozwiązań dotyczących zatrudniania pracowników.

 Zapraszamy do kontaktu z nami.

porady prawne pip
porady prawne prawo pracy
porady prawo pracy
prawo pracy porady bezpłatne online

Czytaj więcej

Artykuły tematyczne

Wynagrodzenie Adwokata i Radcy Prawnego

Wynagrodzenie kancelarii (a właściwie honorarium adwokackie) jest zawsze określane na podstawie umowy z klientem (wynika to wprost z art. 16 ust. 1 ustawy Prawo o adwokaturze). Jak ustala się jego wysokość?

Czytaj dalej »

Prawa i obowiązki świadka

Świadkiem w postępowaniu karnym może być każda osoba, która może posiadać informacje przydatne dla rozstrzygnięcia sprawy i została wezwana do postępowania w celu złożenia zeznań.

Tajemnica adwokacka

Specyfika zawodu, a także wzgląd na konieczność utrzymywania gwarancji pozwalających na pełne zaufanie Klienta do adwokata, wymagają zachowania tajemnicy adwokackiej. Jej źródła oraz zakres precyzują przepisy prawa.

Odpowiedzialność za wypadek przy pracy cz. 2

Poradnik dla pracownika i dla pracodawcy.W poniższym artykule, który stanowi kontynuację rozważań na temat odpowiedzialności za wypadek przy pracy, poruszone zostaną kwestie natury praktycznej dotyczące obowiązków, jakie spoczywają na pracodawc

Odpowiedzialność za wypadek przy pracy

Zgodnie z oficjalnymi danymi Państwowej Inspekcji Pracy w 2012 r. miało miejsce 1826 wypadków przy pracy, wskutek których poszkodowanych zostało 2130 osób, w tym 332 poniosło śmierć, a 724 doznało ciężkich obrażeń ciała

Sądowy savoir-vivre

11 zasad sądowej etykiety, które pozwolą Państwu zaprezentować się w przed sądem w jak najlepszym świetle, a także wybrnąć z klasą z ewentualnego „faux pas”.