Jeśli nie użyjesz geolokalizacji to biuro ustawione będzie na: Warszawa

 • Obsługa Prawna Firm Kancelaria Adwokacka

Obsługa Prawna, Obsługa Prawna Firm

Obsługa Prawna

Wiemy, że prowadzenie firmy lub zajmowanie się sprawami firmowymi na zlecenie to zajęcie wymagające dużych zasobów i kompetencji, połączenia umiejętności zarządzania, strategicznego myślenia, marketingu i dobierania odpowiednich partnerów.

ŻAKIEWICZ ADWOKACI | Kancelaria Prawa Karnego i Gospodarczego Sp. k. to kancelaria prawna rozumiejąca, jak cennymi zasobami są czas, pewność i zaufanie. Jako partner odpowiadający za stałą obsługę prawną lub pojedyncze sprawy, wśród wielu firm zasłużyliśmy sobie na opinię partnera godnego zaufania i polecenia. Udało się nam to dzięki profesjonalizmowi, zrozumieniu potrzeb klienta i skuteczności. Stawiamy na długoterminowe, partnerskie relacje.

Przykładamy najwyższą wagę do zapewnienia obsługi prawnej naszym klientom już na wczesnym etapie każdego postępowania i każdej sytuacji, dostrzegając wagę szybkiej reakcji dla możliwości skutecznego zabezpieczenia interesów naszego klienta. Służymy poradą i jesteśmy gotowi do podjęcia natychmiastowych działań w sytuacjach kryzysowych. Dbamy o to, żeby działania osób trzecich, sądów i innych organów, w możliwie najmniejszym stopniu, wpływały na pozycję, renomę i interesy naszych klientów.

Co nas wyróżnia?

 • Wąska Specjalizacja - Poświęcamy się projektom i sprawom, na których znamy się najlepiej. Pracę traktujemy z wyzwaniem i ambicją. Lubimy pracę dla ludzi i z ludźmi.
 • Zaufanie - Jesteśmy wiarygodnymi partnerami i dbamy o zaufanie klientów.
 • Podejście do Klienta - Nasze działania ukierunkowane są na stworzenie kompleksowej strategii działania, która pozwoli na uzyskanie najlepszej pozycji oraz wyników w zaistniałych sporach. Staramy się zawsze znaleźć najbardziej opłacalne, wydajne i rozsądne rozwiązanie z punktu widzenia firmy naszego klienta, które równocześnie pozostaje w zgodzie z przepisami prawa.
 • Wiedza i Doświadczenie - Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w prowadzeniu spraw naszych Klientów wiemy, jak skutecznie pomagać.  

Read Marcin B.'s review of Żakiewicz Adwokaci Warszawa on Yelp

Jak prowadzimy obsługę prawną?

 • Jesteśmy Odpowiedzialni - Przed udzieleniem porady, wskazówki lub rekomendacji określonego działania analizujemy wszelkie scenariusze. Myślimy jak szachiści, działamy profesjonalnie i bez emocji.
 • Jesteśmy Elastyczni - Rozumiemy dzisiejszy świat. Wiemy, że sztywne ramy i zasady mogą być krępujące. Staramy się dopasować do oczekiwań naszych klientów.
 • Rozumiemy, że Nasze Honoraria to Koszty Firmy - Szanujemy to. Szacując koszty spraw, kierujemy się zasadą transparentności, dokładnie i w jasny sposób przekazując szczegóły wyceny.

Kim jesteśmy?

ŻAKIEWICZ ADWOKACI Kancelaria Prawa Karnego i Gospodarczego Sp. k. to działająca na rynku od 2007r. prężna firma prawnicza, której głównym obszarem specjalizacji jest prawo gospodarcze, podatkowe oraz prawo karne i karno skarbowe. Mamy oddziały w 8 miastach w Polsce.

Kancelaria to ponad 12 osobowy zespół zarówno starszych i doświadczonych jak i młodych ambitnych prawników. Jesteśmy skoncentrowani na stałym podnoszeniu jakości świadczonych przez nas usług m.in. poprzez studia doktoranckie, studia podyplomowe, szkolenia oraz stały kontakt z naszymi Klientami. Poznaj nas!

Zakres Obsługi Prawnej

Adwokaci, Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi z naszej kancelarii są ekspertami m.in. w:

 • prawie gospodarczym i handlowym
 • prawie umów i kontraktach
 • prawie pracy
 • prawie podatkowym
 • prawie karnym i karnym gospodarczym 
 • prawie karnym-skarbowym

Obsługa Prawna Firm. Umowy, Podatki, Spory Sądowe.

A. Obsługa Prawna Firm

W ramach obsługi prawnej firm zapewniamy:

 • Kompleksową Obsługę Prawnę oraz wsparcie w prowadzeniu bieżących spraw, w szczególności doradzamy w sprawach:
  • prawa pracy, zbiorowego prawa pracy
  • opiniowania i przygotowania umów handlowych
  • bieżącą obsługą podatkową, w tym doradzamy w sprawach podatku VAT
  • prowadzimy postępowania egzekucyjne i komornicze 
  • przekształceniami,oraz spraw w zakresie prawa karnego gospodarczego, karnego skarbowego oraz prawa wykroczeń z uwzględnieniem specyfiki związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej.
 • Zastępstwo Procesowe - oferujemy zastępstwo procesowe przed sądami wszystkich instancji; zastępstwo przed prokuraturą, policją, służbą celną oraz wszelkimi urzędami i organami władzy publicznej
 • Doradztwo w Sytuacjach Kryzysowych - Doradzamy jak postępować w przypadku kryzysu i jak zabezpieczać się przed jego wystąpieniem. Zdajemy sobie sprawę, że działanie osób trzecich lub oragnów władzy publicznej może doprowadzić do paraliżu, a w konsekwencji nawet do upadłości firmy. Wiemy jak skutecznie działać i pomagać w trudnych momentach. Opracowujemy odpowiednią strategię prawną, aby w jak najwłaściwszy sposób kompleksowo i długoterminowo zająć się sytuacją firmy, przewidując rozwój sytuacji i różne scenariusze zdarzeń.
 • Analizy prawne i Opinie PrawneZespól naszej kancelarii i osoby z nią współpracujące posiadają wiedzę i doświadczenie, które pozwalają na przygotowanie analiz prawnych dotyczących wszelkich aspektów działalności gospodarczej. Sporządzamy opinie prawne na dowolnie wybrane tematy; opinie w zależności od potrzeb mogą być sporządzane przez praktyków lub teoretyków prawa, w tym doktorów i profesorów. 
 • Audyt - W celu rozpoznania i identyfikacji potencjalnych zagrożeń prawnych oferujemy przeprowadzenie kompleksowego audytu firmy; nasza specjalizacja gwarantuje, że oprócz standardowego badania pod kątem zgodności z prawem gospodarczym, handlowym i cywilnym zostaną zbadane wszelkie aspekty prawnokarne i podatkowe funkcjonowania firmy. Przeprowadzamy również audyty oceniające ryzyka działalności gospodarczej lub konkretnych decyzji gospodarczych podejmowanych przez Klienta pod kątem ich zgodności z normami prawnymi. Ta oferta jest w szczególności skierowana do osób pełniących funkcję członków zarządu spółek prawa handlowego, prokurentów, członków rad nadzorczych, pracowników i pełnomocników.
 • Ochrona wizerunku / Komunikacja - Dzięki ścisłej współpracy z agencją public relations oferujemy kompleksową obsługę ochrony wizerunku firmy. Zapewniamy również wsparcie w procesach komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej przedsiębiorstwa. Dbając o wizerunek Klienta i odbiór podejmowanych przez niego działań, zarówno w mediach jak i wśród pracowników, utrzymujemy stałą współpracę z firmą Primo Corporate Advisory zajmującą się m.in. wspieraniem naszych Klientów w kontaktach z mediami, budowaniem wizerunku zewnętrznego firmy oraz doradztwem w zakresie komunikacji z obecnymi oraz potencjalnymi kontrahentami.

A1. Obsługa Prawna Firm Warszawa

Obsługa Prawna Firm w Warszawie jest możliwa w pełnym zakresie. W naszej kancelarii adwokackiej w Warszawie na stałe pracują eksperci prawa gospodarczego, prawa spółek, prawa handlowego i cywilnego oraz doradcy podatkowi. Poznaj cały zespół kancelarii w Warszawie.

Obsługa Prawna Warszawa

Obsługa Prawna Warszawa i okolice. Współpracujemy z firmami i spółkami z terenów Warszawy i okolic.

A2. Obsługa Prawna Firm Wrocław

Obsługa Prawna Firm we Wrocławiu jest prowadzona przez radców prawnych z oddziału naszej kancelarii. Radca Prawny Anna Grela i Radca Prawny Iwona Górnicka są ekspertkami w zakresie prawa spółek, prawa administracyjnego, prawa zamówień publicznych, praw autorskich, prawa budowlanego i prawa cywilnego. Prowadzą bieżącą obsługę prawną firm i spółek z Wrocławia i okolic.

A3. Stała Obsługa Prawna Firm

Podpisanie umowy o stałej współpracy z kancelarią adwokacką ŻAKIEWICZ ADWOKACI daje pewność i bezpieczeństwo prawne w bieżącej działalności firmy oraz pozwala obniżyć koszty. 

Koszyści ze stałej obsługi

Stała Obsługa Prawna = Oszczędność Kosztów

Stała obsługa to niższe koszty profesjonalnej pomocy prawnej w działalności każdej firmy. Ustalając wynagrodzenie w ramach stałej obsługi prawnej firmy możemy zaproponować niższą stawkę godzinową i pakiet godzin do wykorzystania w danym miesiącu. Godzina pracy adwokata w pakiecie jest tańsza niż przy innych formach rozliczeń. Kolejne godziny po przekroczeniu określonej umową liczby godzin są tańsze niż standardowe stawki naszej kancelarii.

Kompleksowa Obsługa Prawna Firm, Spółek

B. Obsługa Prawna Spółek

Obsługa prawna spółek to przedewszystkim dbałość o zgodność działalności spółki z przepisami prawa spółek handlowych. Nasi prawnicy zapewniają kompleksowe doradztwo - począwszy od zakładania spółek - a skończywszy na likwidacji bądź upadłości. 

Zgromadzenia Wspólników

Obsługa Prawna Zarządu Spółki 

Statut Spółki 

Uchwały Organów Spółek 

Krajowy Rejestr Sądowy 

C. Obsługa Prawna Przedsiębiorstw

W naszej kancelarii doskonale rozumiemy, że obsługa prawna przedsiębiorstw w wielu przypadkach zależy od ich formy prawnej jak i rodzaju prowadzonej działalności. Dlatego w naszym zespole są zarówno osoby, które z powodzeniem doradzają w sprawach korporacyjnych, prowadzą stałą obsługę zarządów spółek, zgromadzeń wspólników, jak również wspierają swoją wiedzą i doświadczeniem kadrę menedżerską. W szczególności zaś zapewniają bezpieczeństwo i komfort organom spółek i kierownikom jednostek, dbając o to, aby prowadzona przez nich bieżąca działalność była zabezpieczona z punktu widzenia prawa. W tym też zakresie świadczymy szeroko pojętą pomoc w zakresie opiniowania umów, oceny ryzyka prawnego, jak i zastępstwa procesowego przed sądami i organami administracji. Naszym klientom zapewniamy też wsparcie w negocjacjach handlowych i proponujemy optymalne dla nich rozwiązania sporów lub zagadnień, które powstają w toku działalności przedsiębiorstwa.

Doskonale rozumiemy też potrzeby i naturę biznesu prowadzonego w formie indywidualnej działalności gospodarczej. Rozumiemy potrzeby zabezpieczenia interesów i majątku firmy oraz majątku osobistego. Nadto zapewniamy obsługę w coraz bardziej skomplikowanych zagadnieniach podatkowych, doradzamy w ramach profilaktyki podatkowej, opiniujemy pomysły i plany z perspektywy ich konsekwencji podatkowych, a także wspieramy dział księgowy w prawidłowym rozliczaniu się z fiskusem. Wszystko po to, abyś czuł się pewniej i bezpieczniej, a cała swą energię mógł zaangażować w pomysły branżowe i rozwojowe.

Zgodnie z art. 55 KC przedsiębiorstwo jest zorganizowanym zespołem składników niematerialnych i materialnych przeznaczonym do prowadzenia działalności gospodarczej. Obejmuje ono w szczególności:

 • oznaczenie indywidualizujące przedsiębiorstwo lub jego wyodrębnione części (nazwa przedsiębiorstwa);
 • własność nieruchomości lub ruchomości, w tym urządzeń, materiałów, towarów i wyrobów, oraz inne prawa rzeczowe do nieruchomości lub ruchomości;
 • prawa wynikające z umów najmu i dzierżawy nieruchomości lub ruchomości oraz prawa do korzystania z nieruchomości lub ruchomości wynikające z innych stosunków prawnych;
 • wierzytelności, prawa z papierów wartościowych i środki pieniężne;
 • koncesje, licencje i zezwolenia;
 • patenty i inne prawa własności przemysłowej;
 • majątkowe prawa autorskie i majątkowe prawa pokrewne;
 • tajemnice przedsiębiorstwa;
 • księgi i dokumenty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

D. Obsługa Prawna Przetarg

Obsługą prawną przetargów i zamówień publicznych w naszej kancelarii zajmuje się Dr. Radosław Antonów, radca prawny ekspert prawa zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem.

Obsługa Prawna Oferty

Wyróżniamy się indywidualnym podejściem do klientów oraz połączeniem wiedzy i doświadczenia z nowoczesnymi metodami obsługi prawnej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy jakie działania należy podejmować aby skutecznie pomagać. Patrzymy na świadczone przez nas usługi w sposób szeroki, bierzemy pod uwagę nie tylko aspekt prawny, ale również wszelkie inne okoliczności, które są ważne i korzystne. Na każdym etapie współpracy staramy się, abyś w jakiej sytuacji znajduje się firma i osoby za nią odpowiedzialne i jakie są możliwe kroki do podjęcia.

Poświęcamy dużo czasu na to, aby nasi klienci mogli zajmować się codzienną działalnością firmy pozostawiając kwestie prawne w naszych rękach. 

Obsługa Prawna i Oferty naszej kancelarii są kierowane w szczególności do:

 • Firm
 • Spółek
 • Zarządów spółek 
 • Menedżerów
 • Dyrektorów
 • Głównych księgowych
 • Specjalistów

Obsługa Prawna Firm. Kompleksowo i Profesjonalnie.

Obsługa Prawna Firm Cennik

Koszty

Podejmując się obsługi prawnej stosujemy następujące typy wynagrodzeń:

 • Ryczałtowe
 • Godzinowe

Koszty, honorarium, wynagrodzenie

Więcej informacji na temat kosztów obsługi adwokackiej znajdziesz na stronie Wynagrodzenie - Honorarium

Powierzając nam swoje sprawy, możecie mieć Pańswto pewność najlepszej reprezentacji i doradztwa prawnego. Opierając się na solidnym doświadczeniu oraz wykształceniu naszych prawników, posiadamy wszelkie niezbędne narzędzia aby podjąć się prowadzenia najtrudniejszych spraw. 

ZamknijStrona używa cookies (ciasteczek). W przeglądarkach internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.